logo MPWiK

Aktualności

 

W ramach naszej działalności CSR współpracujemy już od kilku lat z Leszczyńskim Stowarzyszeniem Rehabilitacyjnym AMAZONKA.

W październiku pracownicy naszej Spółki brali udział w akcji "Posadź żonkila". Natomiast teraz w podziękowaniu AMAZONKI wygłosiły dla naszych pracowników niezwykle ciekawą prelekcję na istotny, zwłaszcza dla Pań, temat profilaktyki zdrowia w walce z rakiem piersi. Spotkanie odbyło się na salce edukacyjno-konferencyjnej na terenie SUW Zaborowo. Podczas spotkania omówione zostały objawy oraz czynniki ryzyka zachorowania na ten rodzaj nowotworu, a także metody jego wykrywania. Pani Mieczysława von Ossowska zaznaczyła, że w ostatnich latach notowana jest duża tendencja wzrostowa wykrycia raka piersi. W Polsce w ciągu roku wykrywa się aż 19 tysięcy zachorowań. Co ciekawe, rak piersi dotyka także mężczyzn, choć o wiele rzadziej niż kobiety. 

Panie prelegentki przygotowały również część praktyczną spotkania dotyczącą samobadania. Jest to metoda niezwykle istotna, zważając na fakt, że 80% zmian w piersiach wykrywają same kobiety i ich partnerzy. 

Dziękujemy serdecznie Leszczyńskim Amazonkom za spotkanie, przekazane informacje oraz porady.

 

 

a p j