logo MPWiK

Aktualności

 

Zakończyła się kolejna edycja, organizowanego przez Starostę Leszczyńskiego,  programu edukacyjnego „ZIELONA SZKOŁA”. Jako jedna z instytucji zaangażowanych w przygotowanie zajęć edukacyjnych gościliśmy grupy dzieci i młodzieży z całego powiatu leszczyńskiego. W zielonych lekcjach wzięło udział 1128 dzieci z 23 szkół.  Wielu nauczycieli ze szkół wiejskich odwiedza nas po raz kolejny z nowymi rocznikami dzieci, to już szósta  edycja tej udanej akcji.

Największym powodzeniem w tym roku cieszyły się zajęcia z mikroskopami, młodzież mogła pod powiększeniem zobaczyć drobne mikroorganizmy odpowiedzialne za biologiczne oczyszczanie ścieków. Nauczyciele z mniejszych miejscowości  podkreślali, że zajęcia na salkach edukacyjnych MPWiK są dla nich często jedyną okazją do pracy z mikroskopami i żywymi organizmami jednokomórkowymi. 

Cieszymy się, że udało nam się znowu w przyjaznej dla dzieci formie przekazać wiedzę  o procesach ochrony wód,  wzbudzić zainteresowanie  i … uśmiechy na buziach najmłodszych.

Zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej są elementem działań Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) realizowanej przez naszą Społkę. To co robimy, stanowi wzorzec dobrych praktych działań CSR polecanych przez Konfederację Pracodawców Polskich Lewiatan.

W załączonym do wiadomości poradniku można doczytać o naszych działanich społecznych w zakresie ekologii.

Panu Staroście Leszczyńskiemu bardzo dziękujemy za tegoroczną współpracę !

Do zobaczenia  na ZIELONEJ SZKOLE za rok !

a p j